Jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą?


Zawsze istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że nasz telefon zostanie skradziony, albo go zgubimy. Co zrobić, aby zminimalizować to ryzyko?

Podstawową zasadą jest rozsądek. Telefonu nie trzymamy w tylnej kieszeni, otwartej kieszeni kurtki czy w plecaku. Są to miejsca, z których bardzo łatwo ukraść telefon, albo może on  nam sam wypaść i nawet nie będziemy wiedzieli kiedy i gdzie.

Kolejną zasadą jest zabezpieczenie telefonu wzorem lub hasłem. Hasło lub wzór nie mogą być proste, ponieważ takie bardzo łatwo złamać i jak dojdzie do kradzieży telefonu, to złodziej ma dostęp do wszystkich naszych danych. Najlepiej jeśli wymyślisz hasło, które będzie zawierało wielkie i małe litery, cyfry oraz dodatkowe znaki specjalne.

Połącz telefon z kontem google. Dzięki temu prostemu zabiegowi nie stracisz swoich danych. Telefon za Ciebie automatycznie wykona kopie zapasową zdjęć i kontaktów na koncie google. Jeśli w telefonie posiadasz wrażliwe dane, zaszyfruj je. Android domyślnie ma wbudowaną funkcję szyfrowania plików, dzięki temu nikt nie dobije się do danych w Twoim telefonie.

Wykorzystaj lokalizacje telefonu oraz zezwalaj na zdalną blokadę telefonu. Jeśli masz telefon z Androidem i połączysz je z kontem google, to wraz z utratą telefonu możesz z poziomu przeglądarki dowiesz się gidze jest Twój telefon oraz możesz go zdalnie zablokować i wykasować z niego dane.

To są podstawowe rzeczy jakie należy wykonać, aby zabezpieczyć się przed utratą telefonu. W następnym wpisie pokażę co zrobić gdy ukradną Twój telefon.

Tagi:

jak zabezpieczyć telefon jak znależć telefon? telefon zabezpieczenia bezpieczeństwo operator